אז איך בדיוק שימוש בקינסיו טייפ מספק תמיכה והקלה בפעילות ספורטיבית וריפוי פציעות?

כמעט בכל פעם שצופים בספורט תחרותי, אם מחפשים – כמעט מייד מוצאים איזה משהו צבעוני מודבק על איבר גופו של הספורטאי. אז נעים להכיר – זה הקינסיו טייפ, שמודבק על גופם של הספורטאים שמולכם.

מדוע הספורטאים מדביקים  את הדבר הזה על הגוף? מה זה נותן? אולי זו פשוט הצהרה אופנתית? האם זה משרת בעיה רפואית? בכתבה קצרה זו ננסה לתת תשובות לשאלות הללו

מאיפה מגיע הקינסיו טייפ?

הקינסיו טייפ פותח בשנות השבעים כדי למלא חלל חסר בטיפול של הכירופרקט. ד”ר קנזו קייס, כירופרקט יפני, הרגיש שמשהו חסר למטופלים שלו. קייס, שחשב ללא הרף למה מטופליו עוד זקוקים ממנו, ומצא את התשובה: הארכת היתרונות שבטיפוליו גם לאחר שיצאו מהקליניקה שלו והיו מחוץ להישג ידו המיידי. כתוצאה מכך, קייס פיתח טייפ חבישה קינסיולוגית, שעושה בדיוק את זה – עוזר בהמשך תהליך הריפוי הטבעי של הגוף.

 

קייס יצר גרסה ראשונה של הטייפ בשנות השבעים. הוא חשף, באופן רשמי, את שיטת הטיפול בקינסיו בשנת 1980, לאחר מספר שנים בהן היה היחיד שהשתמש בה. בעצם, רק ב- 1983 טייפ הקינסיו הפך לזמין בקרב קהל רחב יותר.

 

לאט לאט, כשחולים ואנשי מקצוע בתחום הרפואה גילו את היתרונות של הקינסיו טייפ, הפופולריות שלו התפשטה במהירות. בשלושת העשורים שחלפו מאז, שיטת הטיפול הקינסיולוגית ממשיכה לצמוח ברחבי העולם. חבישה זו הפכה נפוצה יותר בשימוש בה מאז המשחקים האולימפיים ב- 2008, אז נראתה על רבים מהמתחרים.

 

ממה עשוי הקינסיו טייפ ומה השימושים העיקריים בו?

הקינסיו טייפ עשוי מכותנה וסיבים אלסטיים. יתרונו העיקרי והבולט בטיפול בספורטאים הוא השפעתו הספציפית על השריר שעליו הוא מודבק. אפשר להשאיר את הקינסיו על כל איבר בגוף למשך מספר ימים, ללא החלפה, אפילו אם הוא נרטב.

 

הטייפ משמש אמצעי טיפול כשרוצים להפחית כאב ולהוריד נפיחות. יתרון נוסף וחשוב לקינסיו – הוא מסייע בהפחתת עייפות השריר וכתוצאה מכך מונע פציעות. כל שינוי במידת המתיחה של הטייפ בעת ההדבקה, יחד עם כיוונים שונים של הדבקה, יוצרים אפקט מסויים על השריר – דיכוי או גירוי לעבודה, לפי הצרכים הייחודיים של כל מטופל.

תפקידו של טייפ גמיש זה להעניק למפרקים או לשרירים יציבות ותמיכה, מבלי לעכב את טווח התנועה או להשפיע על זרימת הדם. הטייפ מספק ייצוב מיידי ואמין של אזור מסוים בגוף, וזו הסיבה שאנחנו רואים כל כך הרבה ספורטאים עם פציעות קודמות שמדביקים את האזור בטייפ קינסיו הרבה אחרי שאותו איזור נרפא.

לאילו איברים מתאים הקינסיו טייפ?

קינסיו טייפ יכול לטפל במגוון בעיות בכל אזורי הגוף השונים, מהכתפיים ועד כפות הרגליים. ניתן ממש לטפל באמצעותו בפציעות בברכיים, בגב התחתון, בכתף ​​ואפילו בצוואר.

כאמור, שיטת טיפול זו אינה רק לסיוע לאזורים פגועים להחלים, אלא היא גם עוזרת לגוף להישאר באיזון הנכון לו. כתוצאה מכך, כל עוד הוא מיושם כראוי על הגוף, הקינסיו נותן מספיק גמישות בכדי לשמש לטיפול ושמירה על כל מיני אזורים בגוף.

 

זו הסיבה שתראו ספורטאים רבים העוטים קינסיו על הידיים, הכתפיים, הרגליים ואפילו הצוואר שלהם. מכיוון ששיטת הטייפינג לא מעכבת תנועה ולא מגבילה את טווח התנועה, ספורטאים אלה יכולים אפילו ללבוש את הטייפ על כל אזור שמתחת למדים.

 

VIP
close slider

שירות VIP לפיזיותרפיסטים

נציגינו המקצועיים ישמחו לתת לך שירות אישי ומהיר כדי להתאים לך את הפתרון האופטימלי בקלות ובמהירות.

בנוסף למוצרים המופיעים באתר אנו מספקים מגוון מוצרים משלימים שישפרו את חווית הקניה שלך.

כמו כן אנו מאתרים פתרונות חדשים ונוספים לפי הצורך.

צרו איתנו קשר באמצעות טופס זה או בטלפון 03-9788708 ונשמח לעזור.

0
דילוג לתוכן