6 טיפים להימנעות מפציעה מחדש בזמן שהקרסול הפגוע מבריא

פציעות קרסול הן מהסבירות ביותר להכות מחדש לאחר פציעה ראשונית. כמו כן, חלק מהקרסוליים בכלל לא מתרפאים באופן מלא ונמצאים בסיכון גדול יותר לפציעות מחדש במשך שנים רבות לאחר פציעה ראשונית.

קל לשכוח שהקרסול פעיל גם כשחושבים שלא. זאת, בגלל מיקומו בסוף הרגל. בנוסף, קיים אותו פיתוי מתמיד לצעוד ולהתנהג כאילו הקרסול שלך לא נפצע. פציעת שיקום קרסול  בזמן שהקרסול עדיין מתאושש מהפציעה האחרונה היא שכיחה מאוד. במצב כזה קיים סיכון גבוה שהשיקום יפגע.

בכתבה זאת ננסה לעזור עם מידע שאולי ימנע ממך פציעה בקרסולך בזמן תהליך ההתאוששות.

1.שימוש בקרח באופן קבוע

תאמינו או לא, המקום הטוב ביותר להתחיל בהגנה על קרסול הוא למרוח קרח באופן קבוע (כן, ממש למרוח). שמירה מפני נפיחות היא קריטית להפחתת פגיעה מחדש בקרסול המשתקם. הסיבה לכך היא שנפיחות למעשה מגדילה את הסיכוי לפציעות מחדש, מכיוון שהיא הופכת את הקרסול לרך יותר.

כמו כן, הכאב בקרסול יפחת משמעותית אם לא יהיה נפוח, כולל הרקמה הרכה בה התרחשה הפציעה.

קירור האיזור עם קרח צריך לעשות בזהירות ובהתמדה על פי שיטת RICE הכוללת 4 כללים: מנוחה, קירור, חבישה לוחצת והגבהה. שלב הקירור הוא זה שמפחית בצורה הטובה ביותר את זרימת הדם הגורמת לנפיחות. יש למרוח קרח או להצמיד חבילה קרה עטופה במגבת למשך שלושים דקות בכל פעם. חשוב להמתין לפחות שעה בין כל סשן כזה של קירור.

2. תגביהו את זה!

הגובה הוא הדבר החכם הבא שצריך לעשות עבור קרסול פגוע. כאשר הקרסול פצוע וסביר להניח מוגן באמצעות מגן או עטוף בתחבושת אלסטית, קיימת הנטייה להבליט אותו. בשולחן העבודה, במסעדה, כשיושבים על הספה, אנו מניחים על הארץ את הקרסול הפגוע כדי להימנע מלשים עליו משקל ולהכיל את העטיפה הנוקשה סביבו. למרבה הצער, התנוחה האינסטינקטיבית הזאת לקרסול פצוע היא בעייתית. כאשר העקב מונח על האדמה יש סיכוי הרבה יותר גדול לפגוע בו.

הפתרון הוא פשוט – הרימו אותו. שימו ערימת כריות או כיסא נוסף כדי להניח עליו את הקרסול המתאושש.

שווה להשקיע בפעולות הפשוטות הללו, שימנעו כאב וסיכון של פציעות בזמן שנרפאים.

הגבהה של הקרסול תעזור גם לזכור לא לקום ולעמוד עליו, כיוון שתצטרכו לעשות את הצעד הנוסף של הורדת הקרסול לקרקע.

אנו ממליצים להסתובב בתקופה קצרה זו עם כרית קטנה או סוודר מקופל, בכדי להפוך את ההגבהה לזמינה בכל מקום.

3. חבשו מגן קרסול

רובנו מסתמכים על תחבושת אלסטית כדי להחזיק קרסול מתאושש במקום. התחבושות פשוטות וברוב הבתים או מקומות העבודה יש ​​ערכת עזרה ראשונה. תחבושת אלסטית היא נקודת התחלה טובה, במיוחד מיד לאחר הפציעה. אבל אם ייקח לך יותר משבוע להתאושש, שקול במקום להשתמש במגן קרסול.

למגן קרסול יש כמה יתרונות מועילים המונעים פציעה מחדש. ראשית, אפשר להשתמש במגן קשיח ועמיד בפני חבטות. גם אם הקרסול שלך נחבט, יש לך פחות סיכוי להיפגע.

מגן קשיח גם מספק תמיכה נוספת במקרים הלא נוחים הרבים, כמו, למשל, לעמוד על שתי הרגליים כדי לשמור על שיווי המשקל. בהשוואה לתחבושת אלסטית, ניתן לעטוף מגן סביב הקרסול שלך בכדי לספק דחיסה והגנה תוך שניות, ולא תוך הזמן הנדרש לחבוש תחבושת.

4. לאט לאט

כן,כן, אנחנו יודעים… פציעה בקרסול היא לא סיבה להישאר בבית, אך עבודות מסוימות וחומרת הפציעה בקרסול עשויות להצדיק זאת. אם מדובר בהליכה רבה בביצוע עבודתך או בהגעה לשולחן העבודה שלך, יתכן שהישארות בבית מספר ימים תוכל לרפא בצורה יעילה הרבה יותר את הפציעה ולהימנע מסיכון של פציעה מחדש . יציאה לעבודה מהווה סיכון משמעותי לפציעה מחדש בקרסול כי היא כוללת, בדרך כלל, נהיגה, ניווט במקום העבודה והימנעות מאנשים רבים שאולי לא יודעים שהקרסול שלך נפצע. כל אלה דורשים המון אנרגיה, הם מתישים מאוד וכדאי להימנע מהם.

נסה להישאר בבית ולהימנע מפעילויות מסוכנות בזמן שהקרסול בתחילת תהליך הריפוי. ככל שנעדיף מנוחה בתחילת מחזור ההתאוששות שלך, כך תחזור לעצמך מהר יותר והסיכוי לפציעה יפחת משמעותית.

5. קביים – חובה!

אם אתה כן צריך להסתובב, כדאי לחבוש מגן קרסול ולהשתמש לפחות בקב אחד. הסיבה השכיחה ביותר לפגיעה בשיקום קרסול היא בגלל דריכה עליו. חיים שלמים של הליכה הטביעו את ההרגל לדרוך בשתי רגלינו בצורה כה חזקה, עד שקשה מאוד להשאיר את הקרסול הפגוע בהגבה מתמדת.

פגיעה בשיקום, מתרחשת מכיוון שהקרסול אינו מסוגל לתמוך במשקל שמונח עליו. הקרסול יתפתל שוב, או יגרום למעידה שיכולה לגרום לו להארכת יתר ולפגיעה פתאומית.

הדרך הטובה ביותר להגן על קרסולך מפני דריכה חסרת מחשבה, מלבד מגן קרסול נוקשה, היא להשתמש בקביים. קב אחד או זוג קביים ייקח את המשקל שהקרסול שלך לא יכול לשאת.

קב לא רק עוזר לך להסתובב, אלא גם מסייע לך לזכור לא לדרוך על הקרסול הפגוע. קביים יכולים גם לעזור לכם להימנע מהחלטות מטופשות (ועם זאת מפתות) כמו קפיצות בביתכם בניסיון לא לדרוך על כף הרגל או שלא להאט בשגרה היומיומית. הבעיה בקפיצות ללא קביים היא שאם תאבד את שיווי המשקל, כף הרגל הפגועה שלך תכוון אוטומטית לתפוס את המשקל שלך. וזה כמובן רעיון רע.

6. יש חברים?

אחד הדברים הטובים ביותר שתוכלו לעשות בעצמכם הוא לבקש עזרה מחברים או משפחה. רק אדם אחר יכול להיות הידיים הנוספות שלך, כתף להישען עליה ותזכורת לא לדרוך על הקרסול. טוב שיהיה בעל ברית בהחלמה. אם אתה לא נשאר בבית, עמית לעבודה יכול לעזור לך להגיע לחניון ומחוצה לו, ולהגיע לחדר העבודה מבלי לסכן את קרסולך.

בן משפחה בבית יכול להשיג עבורך דברים, לעזור לך להחזיק את הקרסול ולעטוף אותו בחפיסות קרח טריות, כך שלא תסכן את עצמך בסכנת קפיצות ברחבי הבית, כפי שאנחנו לעיתים קרובות מתפתים לעשות.

חבר בהחלמת הקרסול שלך מועיל לעתים קרובות ביותר בעיקר בלהזכיר לך לא לעשות דברים מסוכנים. לכל אחד חוץ ממך קל יותר לזכור שאתה לא אמור לדרוך על הקרסול שנפגע או שאתה תמיד צריך לשמור עליו. חבר יביא לך כריות ובן משפחה עשוי אפילו להיות מסוגל למנוע ממך למעוד מהמיטה מיד לאחר שאתה מתעורר ולא זוכר שהקרסול שלך עדיין פצוע.

לסיכום, פגיעות חוזרות בקרסול נפוצות אפילו שנים לאחר הפציעה הראשונית, אך מיד לאחר הפציעה נמצא הסיכון הגבוה ביותר לפגיעה חוזרת. חשוב להקפיד על הגנת קרסולך ולנקוט באמצעים שיעזרו לך להימנע מסיכון נוסף של פגיעה בשיקום.

אנו מחויבים לספק כל מה שצריך כדי להחלים באופן מלא ובטוח: מגן קרסול דוחס או נוקשה. מוזמנים ליצור עימנו קשר.

סוגי הקינסיו טייפ הקיימים

ישנם כמה סוגים שונים של קינסיו טייפ. כמובן שמולר חשבו על הכל ויש אפשרות בחירה של המון צבעים. הטייפ יכול להגיע גם כגליל – עם המספריים הנכונים, תוכלו לחתוך חתיכות לפי הצורך.

יש טייפים מדוייקים לאיזור שעליו תרצו ליישם אותם. טייפים אילו קלים לשימוש על הכתפיים, קשת כף הרגל, הברך, השוק והקרסול, הצוואר, המותניים והגב. ניתן לקבל טייפים מוכנים מראש בצורת X או Y, המקלים על הטיפול באזורים שקשה להגיע אליהם. טייפים אלה מקלים מעט על פגיעות ההדבקה, והן אידיאליות לספורטאים ואנשים אחרים המטפלים בעצמם או שאינם מיומנים ליישם טייפ קינסיו.

חשוב לציין כי שימוש בטייפ קינסיו מועיל לגוף אך ורק אם הוא מיושם כראוי. הטמעת טייפ הקינסיו על הגוף בצורה לא נכונה תפחית מאוד ואף תבטל את התועלת והיתרונות שלה. אם אתה מאמן ספורט –  כדאי לשקול ברצינות לקנות גלילי טייפ שלמים, בדרך זו תהיה מוכן היטב לטפל בפציעות השונות של מספר ספורטאים.

ומה אתכם? חושבים שהטייפ הזה יכול לעזור לכם? רוצים ללמוד איך ליישם אותו על גופכם? הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ואנחנו נהיה אתכם בקשר למועד הקורס הבא שלנו, שממנו תצאו אלופים בשימוש בקינסיו טייפ.

VIP
close slider

שירות VIP לפיזיותרפיסטים

נציגינו המקצועיים ישמחו לתת לך שירות אישי ומהיר כדי להתאים לך את הפתרון האופטימלי בקלות ובמהירות.

בנוסף למוצרים המופיעים באתר אנו מספקים מגוון מוצרים משלימים שישפרו את חווית הקניה שלך.

כמו כן אנו מאתרים פתרונות חדשים ונוספים לפי הצורך.

צרו איתנו קשר באמצעות טופס זה או בטלפון 03-9788708 ונשמח לעזור.

0
דילוג לתוכן